Škoda Auto Parts Center

Od roku 1999 je hlavním logistickým centrem pro originální díly a příslušenství Škoda a zároveň jedním z největších a nejmodernějších logistických center střední Evropy. Umožnilo zkrátit dobu čekání na potřebný díl na minimum a tím zkvalitnit služby zákazníkům. Díly zásobuje smluvní partnery v České republice i na Slovensku a dealery Škoda po celém světě. Nachází se kousek od Mladé Boleslavi.

Škoda Auto Parts Center


Autostadt

Autostadt je zábavný park v německém Wolfsburg, poblíž míst, kde začala výroba VW „Brouku“, otevřený v roce 1998 na pozemku 25 ha. V jednotlivých pavilonech je k vidění snad vše, co srdce zamilovaného motoristy žádá, od exponátů mapující vývoj automobilů k různým trenažérům (např. jak se cítí připoutaný řidič v okamžiku nehody…). Samozřejmě jsou zde i pavilony představující aktuální produkci koncernových značek. Zvláštností je možnost vidět zrod nového auta přes prosklenou stěnu výrobního závodu. Pavilon Škody je postaven ve stylu střední Evropy v barokním stylu kombinovaném s Kubistickými prvky.

autostadt pavilon Škoda


Škoda Auto vysoká škola

Byla založena v roce 2000 jako první a dosud jediná firemní vysoká škola v České republice. Je soukromou vysokou školou neuniverzitního typu. Pravděpodobně v roce 2007 bedu otevřen nový vysokoškolský komplex v lokalitě Na Karmeli v centru Mladé Boleslavi. Jeho stavba probíhala za spolupráce s městem a má sloužit všem studentům středočeské vysoké školy Jiřího z Poděbrad. 
 
  na začátek stránky  

Poslední úprava: 21. 12. 2010 TOPlist
© Pavel PS 2005 - 2022