Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Fabia S2000

Studie S2000 představená v březnu 2007 na autosalohu v Ženevě ukazuje cestu, jakou se továrna chystá navázat na více než stoletou historii svého úspěšného účinkování v motoristickém sportu. Vůz vychází z nová generace hatchbacku Fabia a je upraven dle předpisů FIA (pohon 4x4, ochranný rám, čtyřválcový zážehový dvoulitorvý motor, ...).

Fabia S2000 Fabia S2000


Joyster

Joyster je kompaktní třídveřové auto výrazného sportovního střihu. Je určeno mladým zákazníkům a zákazníkům s mladým duchem. Jeho vzhled ještě umocňuje žlutý lak a extrémně velká kola. Použité technologie jsou plně korespondují s cílovou skupinou potenciálních zákazníků, auto je doslova nabyto elektronikou. Přední světla využívají LED diod, výkonný audio systém je samozřejmost, v přístrojové desce je místo na notebooku typu UMPC (Ultra Mobile PC – využití jako navigace, telefonování přes internet, ukládání hudby, zobrazování technických informací o vozidle ) jako palubní PC,…), lze připojit iPod, kameru. Přístrojová deska, jejíž barvi lze měnit pomocí výměnných textilních panelů) je relativně jednoduchá, její zavedení do sériové výroby by nebylo složité (což by mohlo napovídat o budoucnosti této studie). Originálně jsou řešeny zadní dveře, jsou složeny ze dvou dílu, při vyklopení spodního z něj lze udělat dvoumístnou lavici – vtipný nápad přímo předurčující využití na party.
Joyster je ukázkou dalšího vývoje základních designových prvků vozů Škoda, zároveň ale naznačuje i cestu, jakou se může ubírat vývoj kompaktních automobilů budoucnosti vhodných pro každodenní použití.

Joyster Joyster Joyster Joyster


Landaulet Yeti

Spatřil světlo světa na mezinárodním Frankfurtském autosalonu (2005). Tým desingerů vedený Thomasem Ingenlathem stvořil vůz kategorie SUV mnoha tváří. Kombinace hardtopu (pevné střechy) v části nad řidičem a spolujezdcem a softtopu (plátěná střecha) nad zadními sedadly umožňuje různé kombinace od uzavřeného vozu po pick – up až po klasický otevřený kabriolet.

Landaulet Yeti Landaulet Yeti


Yeti

Yeti v Paříži! Ne, to jen Škodovka představila svoji vizi kategorie SUV (sport - utility - vehicle) na autosalonu 2005. Jde o malý terénní automobil, menší než Roomster, vhodný na polní cesty, stejně jako do města. Do délky narostl 3820 mm, vysoký je 1579 mm a rozvor náprav činí 2465 mm. Interiér je ve znamení funkčnosti inspirovanou sportovními disciplínami - hadičky na pití pro řidiče a spolujezdce, závěsný systém, přenosná navigace... Prí vyklopení spodního dílu pátých dveří je možno převážet i dvě kola.

Yeti Yeti Yeti Yeti


Enve

Netradiční původ má studie Škoda Enve (2004), kterou nevytvořil tým mladoboleslavských designérů, ale dva studenti VŠUP v Praze. Ti se rozhodli pro optickou změnu vlajkové lodi automobilky, která umožní její snadnější identifikaci. V automobilce našli oporu a její inženýři poskytli několik cenných rad. Úkol sebou nesl i jistá technické omezení daná konstrukcí Superbu. Zcela nový je přední i zadní nárazník (z modelářské hlíny), přední světlomety i zadní sdružené svítilny - vybavené LED diodami. Zajímavými prvky je i umístění zadní registrační značky pod plexisklo podílející se na celkovém zlepšení aerodynamiky a svítící logo Škoda v masce.

Enve Enve


Roomster

Překvapení z mezinárodního autosalonu IAA Frankfurt 2003. Slovo Roomster má znamenat nadmíru prostoru a skvělou variabilitu interiéru. Přidejme k tomu atraktivní originální tvar karosérie - zcela překvapující linie, asymetrické boky, rozměrné čelní sklo kombinované s typickými designérskými prvky Škoda. Tento koncept vyvolal obrovský zájem a tak se firma rozhodla k rozšíření svého výrobního programu právě o typ z Roomsteru vycházející (má být představen snad v roce 2006).

Roomster Roomster

Roomster

Tudor

V Ženevě 2002 Škoda Auto překvapila studií luxusního kupé vycházejícího z vyráběného Superbu. Čtyřmístný interiér je v duchu značky jednoduchých tvarů, ale z kvalitních materiálů, potažený světlou kůží kombinovanou s bohatým chromováním a typickou zelenou barvou. Přední kola pohání přes pětistupňovou manuální převodovku nejsilnější motor ze Superbu - šestiválec do V se 30 ventily a 142 kW. Koncept je prý plně funkční vůz, s jeho sériovou výrobou se bohužel nikdy nepočítalo...

Tudor Tudor Tudor Tudor


Fabia Paris

Na autosalonu v Paříži 2002 se návštěvníkům předvedl vůz spojující požitek z jízdy a praktičnost karoserie kombi. Již v základu zajímavý design Fabie combi doplňují 17“ kola a přídavné spoilery na předním i zadním nárazníku a pátých dveřích. V interiéru zaujme tříramenný volant, poměrně futuristické zpracování přístrojového panelu a ochranné oblouky za zadními opěrkami hlav

Fabia Paris Fabia Paris


Ahoj!

Škoda Ahoj! je studie kompaktního miniautomobilu určeného pro každodenní provoz. Nepředstavuje pomíjivé módní trendy, ale praktičnost, přívětivost i vcelku originální design, který není na úkor praktičnosti. Kola jsou umístěna co nejvíce v rozích karosérie a proto je prostor pro posádku prostorný. Vyšší posez má své výhody nejen v usnadnění nastupování starším lidem. Ahoj! je postaven jako hravý společník pro aktivní mladé lidi.

Ahoj! Ahoj!


Montreux

Ve švýcyrská Ženevě na mezinárodním autosalonu Geneva Auto Show 2000 byl představen koncept Montreux, ve stejné podobě se od roku 2001 vyrábí pod názvem Superb.

Montreux

Felicia sedan

Na projektu pracoval známý desingnér Václav Král. Velkou nevýhodou byla skutečnost, že se musel design podřizovat technice (například nebyla možnost změny ocelového výlisku zadních blatníků, atd.). Ve velké míře bylo užito plastových dílů. Sedan se do výroby nedostal, provděpodobně kvůli velkým nákladům na zahájení výroby a obavy zda si vuz najde dostatečný počet zákazníků.

Felicia Sedan


Favorit Coupé a Favorit Sedan

Třídveřový čtyřmístný vůz, karosérie kupé, motor vpředu a pohon předních kol. Prototyp, který nebyl zařazen do sériové výroby. Řadový čtyřválec OHV, objem 1289 cm³, vrtání 75,5 mm, zdvih 72 mm, kompresní poměr 9,7, dvojitý karburátor Pierburg, výkon 46 kW (62 koní) při 5000 ot/min. Pětistupňová převodovka, maximální rychlost 160 km/h a zrychlení na stovku za 14 s (1988).
Na čtyřdvéřovém sedanu spolupracoval Václav Král, ale zavedení jeho sériové výroby by vyvolalo nepoměrné množství nákladů.
Uvažovalo se i o výrobě verze odvozené z pick - up a určené pro volný čas. Realizovaná nebyla, ale na stejné myšlence je založené Škoda Felicia Fun.

Favorit Coupé Favorit Sedan



 
 
  na začátek stránky  

Poslední úprava: 21. 12. 2010 TOPlist
© Pavel PS 2005 - 2024