Technická literarura

Knih v nichž jsou slova Škoda a Laurin & Klement skloňována na každé stránce několikrát je bezpočet - od příruček pro kutily zabývající se opravou a tuningem, přes publikace popisující sportovní činnost a některé modely ke svazkům plných letopočtů. Já vím, že je vydávají nakladatelství Grada Publishing a Computer Press, pravděpodobně i jiní. Určitě se podívejte na jejich stránky.
Z knih o historii Škoda Auto znám tyto, bohužel jsme měl možnost přečíst pouze tu první, ale to se brzy určitě změní:

ŠKODA; Alois Pavlůsek a Ondřej Pavlůsek ŠKODA – auta známá i neznámá; Mario René Cedrych, Lukáš Nachtmann L&K - ŠKODA; Petr Kožíšek, Jan Králík L&K - ŠKODA; Petr Kožíšek, Jan Králík Skoda, Laurin & Klement; Ivan Margolius, Charles Meisl

ŠKODA; Alois Pavlůsek a Ondřej Pavlůsek; Computer Pres; Praha 2004

ŠKODA – auta známá i neznámá; Mario René Cedrych, Lukáš Nachtmann; Grada

L&K - ŠKODA 1895-1995 Laurin & Klement jest nejlepší známkou světa (1. díl);
L&K - ŠKODA 1895-1995 Let okřídleného šípu (2. díl); Petr Kožíšek, Jan Králík; Praha; Motorpress 1995

Laurin & Klement Škoda. Od velocipédů, motorových dvoukolek, voituretty k osobním automobilům ŠKODA Favorit / Forman / Pick-up 1894-1992; Břetislav Štilec, Antonín Mocek; Automoto-literatura, Brno 1993

Skoda, Laurin & Klement; Ivan Margolius, Charles Meisl; Osprey Automotive; London 1992

Malá recenze

Kniha ŠKODA poutavě popisuje historii značky od založení továrny L & K přes všechny radosti a strasti až do dnešních dnů. Zabývá se známými typy i mnoha zajímavými prototypy vozů, popisuje technické řešení a obchodní úspěchy, informuje o sportovních aktivitách a vše doplňují černobílé i barevné fotografie. Nechybí přehledné tabulka vyráběných osobních vozů. Je vidět, že autoři „věděli o čem píší“. Bohužel je z textu patrné, že autoři poslední kapitoly ze současnosti psali asi spíše z nutnosti a jejich celková úroveň (popisná i slohová), alespoň na mě, působila velice slabým dojmem. Ke škodě je i ke konci knihy značný počet pravopisných chyb (vynechaná písmenka a někdy i slova, překlepy; např. Super místo Superb…). Kniha byla vydána v září 2004 nakladatelstvím CP books, a. s., edice AUTOSALON, autoři Alois Pavlůsek a Ondřej Pavlůsek, má 224 černobílých stran a 16 stran s barevnými obrázky.


Plná garáž

Jestli se ti v noci zdají sny o tom, že vlastníš obrovskou patrovou garáž plnou nádherných nablýskaných škodovek, existuje jedno řešení. A má i jednu výhodu - povinné ručení se platit nemusí V obchodech se dají koupit malé Octavie, Fabie, liftbacky, kombi a sedany i Superby a Roomstery (1 : 43 Kaden, Cararama a 1:24 a 1:72 Cararama) v barvách stejných jako jejich větší vzory. Chceč Fabii WRC? Není problém, jen si musíš vybrat měřítko 1 : 43 nebo 1 :18 (Solido, Ixo models). Pro znalce čeká i ručně vyráběná (Knopp) Octavia 1961, Felicia 1964, Š 1101, Š 130 R / RS. Lahůdkou je RC model Fabia WRC postavený na podvozku Tamiya (1:10).
Nejhezčí jsou teď asi nové Octavie od Cararamy, to jak po stránce kvality, tak ceny - jenom škoda, že červený kombík se tak blbě shání, ale už ho mám doma... Koukni na abrex s. r. o..


Dvě kola

Škoda Auto nevyrábí jen auta a originální příslušenství k nim, ale zabývá se i výrobou ekologicky šetrných dopravních prostředků. Hodí se k aktivnímu trávení volného času a sportovnímu vyžití. Ve spolupráci s renomovaným českým producentem jízdních kol Author nabízí od roku 2003 designově originální kola v nezaměnitelném barevném provedení (některé typy v desingu Škoda Motorsport). Nyní jsou v nabídce kvalitní bicykly pro děti, krosová silniční a horská kola. K dostání jsou jako originální příslušenství u všech prodejců Škoda.

Activ Ride Fun Ride

 


 
 
  na začátek stránky  

Poslední úprava: 21. 12. 2010 TOPlist
© Pavel PS 2005 - 2022